Kontaktuppgifter

Regionala samordnare (energikontor) i ditt län

Län

Energikontor

Kontaktperson

e-postadress

telefon

Norrbotten, Västerbotten

Energikontor Norr

Marie Holmgren

marie@energikontornorr.se

0920-20 02 63

Jämtland

Jämtlands läns Energikontor

Ingrid Ahnlund Rode

ingrid.ahnlund-rode@regionjamtland.se

063-14 65 88

Västernorrland

Energikontor Västernorrland

David Tengerström

david.tengerstrom@kfvn.se

070-666 86 89

Dalarna

Energikontor Dalarna

Anna Lindström anna.lindstrom@regiondalarna.se

023 77 70 19

Gävleborg

Energikontor Gävleborg

Jan Malm

jan.malm@regiongavleborg.se

026 65 02 57

Värmland

Energikontor Värmland

Eva Lingwall

eva.lingwall@regionvarmland.se

054-701 10 96

Örebro

Energikontoret Örebro

Dag Lundblad

Dag.Lundblad@regionorebro.se

070-647 38 00

Södermanland, Gotland, Uppsala, Västmanland

Energikontoret i Mälardalen

Emelie Skånbeck

emelie.skanbeck@energikontor.se

0729-71 41 71

Västra Götaland

Hållbar utveckling Väst

Maria Olsson

maria.olsson@hallbarutvecklingvast.se

0765-02 09 91

Östergötland

Energikontoret Östergötland

Eva Trolle Andersson

eva.trolle.andersson@energiost.se

070-7728053

Jonköping

Energikontor Norra småland

Emelie Emanuelsson

emelie.emanuelsson@rjl.se

072 554 62 08

Halland

Energikontoret Region Halland

Gert Erlandsson

Gert.Erlandsson@regionhalland.se

035-17 98 22

Blekinge, Kalmar, Kronoberg

Energikontor Sydost

Johanna Wallin

Johanna.Wallin@energikontorsydost.se

0709-21 60 56

 

Energikontor Stockholm

Emma Borggrén-Franck

Emma.borggren-franck@stockholm.se

076-122 89 23

Skåne

Energikontoret Skåne

 

 

 

Energi- och klimatrådgivare i din kommun :
På Energimyndigheten kan du hitta din lokala Energi- och klimatrådgivare.